Kvalita je životním stylem našeho století

Mezi výrazné téma našich článků a rozhovorů patří kvalita. Ve všech rozmanitých souvislostech. Rozhovorem s Ing. Alenou Pláškovou, CSc., předsedkyní představenstva Sdružení pro oceňování kvality, z.s., se k němu vracíme v souvislosti s udělováním ocenění na Pražském hradě loni v listopadu v programech Rady kvality ČR. Alena Plášková, žena výjimečných znalostí a aktivit týkajících se kvality, byla poctěna Cenou Anežky Žaludové.

Číst dále

Kvalita psaná ženským srdcem

Kvalitu promítáme do svých životů, aniž si to často uvědomujeme. Jsme jako spotřebitelé nároční, hlavně na ty druhé, a požadujeme všechno nej nej. Je to správné, ale jak praví moudří, člověk by měl začít nejprve sám u sebe, třeba záludnou otázkou: Co jsem pro to a pro to udělal já? Zní to školometsky, přesto i taková otázka má význam. Přenese-li se do praxe firem a organizací, stane se pobídkou, inspirací, nápadem. A pak, v jeden listopadový večer na Pražském hradě může být odpověď na prostou otázku završena oceněním, které má přesah nejen do excelu, účetní záverky, exportu.

Číst dále

Zavedení systému řízení společenské odpovědnosti v organizaci jak začít a jak pokračovat - 1. část

Prvky společenské odpovědnosti (etika, ohled na životní prostředí a péče o lidi venku i uvnitř) jsou přítomny v každé firmě, rozdílná je míra, s jakou jsou realizovány a také to, jak jsou komunikovány. Pokud firma ví, kdo je (má tedy stanovené vize, hodnoty a cíle) může se posouvat dál. Společenská odpovědnost nemusí být finančně náročná, je to jeden z častých mýtů. Jak tedy začít?

Číst dále